Takato

مرکز تحقیقات کاربردی و تولید بذر (تکاتو)

 

بادام زمینی (2n=2x=40) با نام علمی Arachis hypogaea L. از خانواده حبوبات (Fabaceae)، گیاهی یکساله و بومی آمریکای جنوبی است و با مناطق گرمسیر سازگار است. اگر شرایط محیطی مساعد باشد، این گیاه می تواند به صورت یک گیاه چند ساله، سالها زنده بماند. همانند دیگر گیاهان این خانواده، بادام زمینی ازت مورد نیاز خود را علاوه بر ازت محلول در خاک، از ازت تثبیت شده توسط باکتریهای همزیست با ریشه تامین می کند. بر خلاف دیگر حبوبات، بادام زمینی محصول خود را زیر خاک تولید می کند و همچنین به جای سه برگچه دارای چهار برگچه در هر برگ می باشد. در هر غلاف بادام زمینی معمولا دو دانه تشکیل می شود که حدود 70 درصد از وزن غلاف را تشکیل داده و حاوی 44 تا 56 درصد روغن و 22 تا 30 درصد پروتئین می باشند. طبق آمار فائو در سال 2011 میلادی، کشور چین با تولید 16114231 تن در رتبه اول قرار داشته و کشورهای هند، نیجریه، آمریکا و میانمار در رده های بعدی تولید بادام است.

قارچ عامل این بیماری گونه Cercospora personata با شکل جنسی Mycosphaerella berkeleyii است. گونه  C. arachidicola با شکل جنسی M. arachidicola نیز  می تواند عامل این بیماری باشد. این قارچ زمستان را روی بقایای گیاهان آلوده سپری کرده و هاگ های آن در شرایط مساعد مرطوب و گرم تشکیل می شوند. هاگ ها بوسیله باد منتشر می شوند. اولین نشانه های بیماری، تشکیل نقاط رنگ پریده یا سفید کوچک در سطح زیرین برگچه ها می باشد. این نقاط به زودی زرد رنگ شده و در سطح بالایی برگها ظاهر می شوند. سپس بافت وسط لکه ها نکروتیک می شود و می میرد و لکه ها به رنگ قهوه ای تیره در می آیند. حاشیه لکه های نکروتیک زرد می شود و هاگ های قارچ عامل بیماری در سطح بالایی لکه ایجاد می شوند. خسارت اولیه بیماری شامل ریزش برگها و کوچک ماندن اندازه دانه است. ساقه ها و غلافهای میوه ممکن است مورد حمله قارچ قرار گیرند. غلافهای مبتلا، از داخل پر نمی شوند و دانه ها ممکن است پوسیده شوند.

جهت کنترل این بیماری می توان از قارچکش های رایج مانند زینب 

استفاده نمود. اجرای تناوب سه ساله، تقویت خاک مزرعه، وجین علف های هرز و ارقام مقاوم از دیگر روش های مقابله با این بیماری است.

منابع:

1. بهداد، ا. فیتوپاتولوژی و بیماریهای مهم گیاهی ایران. 1385. نشر عطر عترت.

2. Jones, P. 2007. The peanut plant. Department of primary industries and fisheries.

3. http://www.botany.com/arachis.html

4. http://www.fao.com