Takato

مرکز تحقیقات کاربردی و تولید بذر (تکاتو)

 

پیرو امضاء تفاهمنامه همکاری مشترک شرکت توسعه کشت دانه های روغنی با  دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران و پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری طبرستان در بهمن ماه 96،  در تاریخ 27 اسفندماه 96 هیاتی از دانشگاه و پژوهشکده به سرپرستی جناب آقای دکتر غلامعلی رنجبر معاون پژوهشی دانشگاه و ریاست پژوهشکده از مرکز تحقیقات کاربردی و تولید بذر  بازدید نمودند.

در ابتدای جلسه ریاست مرکز تحقیقات کاربردی و تولید بذر شرکت توسعه کشت دانه های روغنی، آقای مهندس علی زمان میرآبادی ضمن خوش آمدگویی به  بازدید کنندگان در راستای پیگیری مصوبات تفاهمنامه در خصوص سابقه  فعالیت شرکت توسعه کشت دانه های روغنی در حوزه تحقیقات، فعالیتها و دستاوردهای  مربوط به آن توضیحاتی ارائه دادند و اعلام نمودند، با توجه به اهمیت و لزوم تامین روغن از منابع داخلی کشور، به ویژه منابع گیاهی و از طرفی با توجه به امضاء تفاهمنامه همکاری با دانشگاه و پژوهشکده، فعالیتهای متعددی در سال 97 برای تعریف و اجرای پروژه های مشترک در راستای امکانات طرفها به صورت تیمی و مشترک انجام شود.

 در  ادامه آقای دکتر غلامعلی رنجبر نیز ضمن  ابراز خوشحالی  و علاقمندی در اجرای مصوبات و بندهای تفاهمنامه و اشاره به امکانات، تجهیزات و توان تخصصی دانشگاه  و همچنین پیشینه  نتایج حاصل از همکاریها بین بخش های دانشگاهی و خصوصی در جهان، این تفاهمنامه را ارزنده توصیف کردند و اعلام نمودند که بتوان  با تشکیل کارگروه های تخصصی و تعیین افراد مختلف از طرفین  برای هر پروژه در سالهای آتی شاهد کسب نتایج کاربردی  برای استان و کشور  در حوزه فعالیتهای  به زراعی و به نژادی باشیم. در ادامه سایر همکاران مهمان از دانشگاه جناب آقای دکتر شاه نظری ، جناب آقای دکتر پیردشتی و جناب آقای مهندس بیگ نژاد، نیز با تاکید بر سخنان جناب آقای دکتر رنجبر مبنی بر اهمیت و ضرورت پیگیری این تفاهمنامه و زمینه های متعدد همکاری، تعریف نیازها و همچنین برنامه زمانبندی را برای  شروع کار مطرح نموده و بر  همکاری فیمابین تاکید کردند. در ادامه جلسه، مهمانان از بخشهای مختلف مرکز (مزرعه تحقیقاتی، آزمایشگاه  بیوتکنولوژی، آزمایشگاه گیاهپزشکی، سالن همایش و بانک بذر) بازدید نمودند. در این بازدید قرار شد ضمن استفاده طرفین از امکانات یکدیگر، بخشی از پروژه های کارآموزی در مقطع لیسانس (در هر دو زمینه تئوری و عملی) و قسمتی از رساله های دانشجویان مقاطع مختلف کارشناسی ارشد و دکتری  در زمینه های مصوب در راستای سیاستهای کلان و طرحهای کاربردی  در این مرکز اجرایی شود. این جلسه و بازدید که حدود  به طول انجامید، قرار شد در ابتدای سال 97 با  اعلام و تعریف پروژه های مشترک و زمینه های همکاری طرفین ادامه یابد.

14 کنگره بین المللی کلزا
15 بهمن 1397
15 کنگره بین المللی کلزا
15 بهمن 1397

تاریخ

طراحی سایت
يكشنبه 28 بهمن 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 جماد ثاني 1440.
تاریخ قمری :
Feb 17 2019.
تاریخ میلادی :
ورود
ثبت